OdishaLIVE Bureau 

୨୦୧୫ ନବକଳେବର ଉପରେ ଆଧାରିତ ନୀଳମାଧବ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଏବେ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆରେ

  • ଓଡ଼ିଆ, ହିନ୍ଦୀ ଓ ଇଂଲିସ – ତିନୋଟି ଭାଷାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋ‍ଇଛି ଏହି ଫିଲ୍ମ
  • ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସ୍ୱର ଇଂଲିସ ସଂସ୍କରଣର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ
  • ହିନ୍ଦୀରେ ଓପି ରାଠୋର ଏବଂ ଓଡ଼ିଆରେ କୁନା ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ବର୍ଣ୍ଣନା
  • ଓଡ଼ିଶାଲାଇଭ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅପଲୋଡ ହୋ‍ଇଛି ତିନୋଟିଯାକ ଭାଷାରେ ଫିଲ୍ମର ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ସଂସ୍କରଣ

୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋ‍ଇଥିଲା ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନବକଳେବର। ଏହା ୧୯ ବର୍ଷ ପରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ପ୍ରତିଥର ନବକଳେବର ବେଳେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଭକ୍ତ, ଦେଶବିଦେଶର ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ତଥା ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ବେଶ୍‍ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥାଏ। ତେବେ ୨୦୧୫ ନବକଳେବର ସମୟରେ ଏହି ଉତ୍ସାହ ବହୁଗୁଣିତ ହୋ‍ଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତେଣୁ ନବକଳେବର ଭଳି ଏକ ବିରଳ ବିଷୟର ଆମୂଳଚୂଳ ତଥା ବିସ୍ତୃତ ଭିଡିଓ ଡକୁମେଣ୍ଟେସନ ଥିଲା ଏକ ଆବଶ୍ୟକତା। ଏହି ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଅନେକାଂଶରେ ପୂରଣ କରିପାରିଛି  ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ତଥା ନୀଳମାଧବ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ଗଡ୍‍ସ ଓନ୍‍ ପିପୁଲ’।

Comment